Povedali po turnaji

Krátke reakcie po turnaji:

2015:

Povedali po turnaji:

ŽILINA, František Kadík

Opäť sa budem opakovať – vynikajúci turnaj, každým rokom sa zlepšuje kvalita turnaja i jej obsadenie. Organizácia (organizátori) turnaja bola na vysokej úrovni, chvála nášmu Páni za takýchto obetavých bratov a sestry, ktorý sa každý rok púšťajú do tohto pekného projektu. Je to vždy perfektná príležitosť stretnúť sa s kamarátmi i z iných kresťanských zborov okrem „milosti“ a rozvíjať i nové priateľstvá (bratia z Maranaty, Archy Nitra, Hit z Budapešti a zboru Viery z Vrútok, …)

Každým rokom je vidieť, že rozdiely medzi silami jednotlivých mužstiev sa nielen zmenšujú, ale bývalí outsideri  prekonávajú predchádzajúcich šampiónov.

My ako Žilina minuloročný neúspešný semifinalista (tretie miesto) sme to mali  podľa môjho názoru troška ľahšie ako chalani z Budapešti a Maranaty, keďže boli minuloročný finalisti. Všetky tímy sa na nich chceli vytiahnuť . Po ťažko vybojovanom víťazstve nad prvým súperom, ktorý nám dal lekciu z efektivity, sme druhý zápas prehrali z neskorším finalistom a veľmi dobrým tímom z Bratislavy, ktorý mal vyrovnané výsledky až do samotného finále. Táto prehra nás nakoniec namotivovala, začali sme hrať opäť ako kompaktný tím, streľba na bránu bola efektívnejšia  a dotiahli sme to do úspešného finále, kde sa nám podarilo vrátiť prehru zo skupinovej fázy chalanom z Bratislavy. A nesmiem zabudnúť aj na super fanúšičky a fanúšikov najmä zo Žiliny a okolia .Opäť  sa tešíme na nasledujúci ročník buďte všetci mocne požehnaný.

 

Bratislava, Oliver Suchý

Na turnaj sme prišli jednoznačne s cieľom postúpiť zo základnej skupiny a odohrať kvalitné zápasy tak, aby sme postúpili do semifinále. Počas našej cesty hore sme však dostali chuť na nejaký ten kov na stupni víťazov.  Postup do samotného finálne bol pre nás veľkým potešením.

S druhým miestom sme veľmi spokojní. Rovnako sme radi, že okrem toho posledného finálového zápasu, sme ani raz neprehrali.

Napriek prehre vo finálne so Žilinou nám naše futbalové ego „hladí“ skutočnosť, že sme konečného majstra turnaja v základnej skupine porazili J.   Vo finálne však mali očividne viacej síl a odhodlania a zaslúžene majú trofej doma. Gratulujeme!

Najväčším emocionálnym zážitkom nášho tímu bol prechod do finálne cez bratov z Budapešti po pokutových kopoch.  Bolo to perfektné!

Aj keď sme mali len 2 hráčov na striedanie a po malom zranení jedného spoluhráča už len takmer 1 a pol striedajúceho hráča, hralo sa nám veľmi dobre. Nálada bola skvelá, celé sme si to užili. Našou nosnou taktikou bolo vyhrať v každom zápase. Tým sme sa zbavili akýchkoľvek kalkulácií a taktizovania. Vyšlo to takmer na 100%. Ďakujeme za celú organizáciu, turnaj hodnotíme výborne a tešíme sa na ďalší ročník.

BUDAPEŠŤ: Szilárd Náray

V prvom rade sa chceme poďakovať organizátorom, že nás pozvali na turnaj štvrý raz za sebou. Každý rok sa stáva turnaj lepším a lepším. Sme veľmi šťastný, že sme znovu mohli vidieť našich slovenských priateľov, tento turnaj je veľká šanca pre kresťanov budovať ich vzťahy. Každý rok máme za cieľ hrať dobrú hru s „fair-play“, a potom vždy uvidíme, aký bude výsledok našej snahy. Tohtoročné 3.miesto je dobrý výsledok v tomto silnom obsadení. Chceli by sme pogratulovať Žiline a Bratislave, naozaj si zaslúžili ich výsledok. Veľmi sa tešíme na našu účasť na budúci rok.

BANSKÁ BYSTRICA, Milan Helexa

Podarilo sa nám vytvoriť dobrý kolektív. Každý z hráčov bol pre mužstvo veľkým prínosom, z čoho vyplynuli aj výborné výsledky. Vyhrali sme základnú skupinu, aj nadstavbovú skupinu a bez prehry sme postúpili do semifinále proti silnej Žiline. Žiaľ, až penalty rozhodli o tom, že sme nepostúpili do finále a v zápase o 3. miesto (ktorý nasledoval hneď iba po niekoľkominútovej prestávke) nám už chýbali fyzické sily.

 

 

TRNAVA: František Fanka,

Tento turnaj ktorý je z roka na rok kvalitnejší a vyrovnanejší, su tu mužstva ,ktoré sú veľmi silne a aj tie slabšie niekedy prekvapia a hrajú vyrovnanú partiu s kvalitným mužstvom. Takýto turnaj ako je tento dosahuje tie najvyššie hodnotenie saloveho turnaja .Sme radi ,že sa tohto turnaja zúčastňujeme, a že miešame karty v popredných miestach.

V druhej skupine sme mali trocha smoly, proti Maranate sme nepremenili tri tyčky a proti Banskej Bystrici sme nepremenili vyložené šance. stačil nám bod a postupujeme finálovej štvorky my. Nevadí, čaká nás celý rok poctivého tréningu a verím ,že náš Pán bude s nami a pomôže nám postúpiť na rok až do finále .Do tretice všetko dobré .Ďakujeme Kapustovcom – organizátorom  a verím, že tento turnaj bude mať dlhú tradíciu. Nech vás pán Boh mocne v tomto požehná.

 

PROSTĚJOV-BRNO, Pavel Kucharčuk:

Dobrý večer, turnaj bych zhodnotil velice kladně. Na akci jsme se všichni velmi těšili a potěšila nás přidaná soutěž v kopání penalt i guláš na konci turnaje. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat s ostatními bratry s jiných církví a poměřit tak spolu síly na fotbalovém turnaji. K hodnocení našeho týmu bych řekl, že náš výkon byl za naším očekáváním a aspoň teď víme jak máme potrénovat na příští ročník, na který se už moc těšíme.

 

 

VINICA: D. Fridrich,

My sme s turnajom boli spokojní ,hralo sa nám dobre ,sme radi že sme sa znovu dobre umiestnili. Ja ako kapitán som spokojný z našim výkonom aj  proti tým najsilnejším ako Žilina a Bratislava. Tento ročník nás prišli povzbudiť fanúšikovia - naše deti a priatelia-  bolo ich aj počuť . Organizačne výborne pripravený turnaj. Radi prídeme znovu o rok . Myslím, že kvalita turnaja stúpa . Gratulujeme víťazovi turnaja.

NITRA: Sebastián Greguš

Chcem sa poďakovať za možnosť zúčastniť sa tohto turnaja. Hodnotím ho pozitívne nakoľko sme ako tím i jednotlivci nazbierali mnohé potrebné skúsenosti. Zúčastnené tími nás preverili a mali sme dobrý čas s bratmi v Kristovi.

 

LEVICE, Erich Kováč

 

Ako nováčik turnaja sme veľmi spokojný s celkovým priebehom turnaja, na ktorom sme sa mohli zúčastniť.
Atmosféra bola vynikajúca, všetko prebehlo v duchu fair play.
Umiestnili sme sa na peknom deviatom mieste, s priebehom turnaja sme veľmi spokojní, sme veľmi radi,ze sme sa mohli zúčastniť, utužiť vzťahy, nakoľko sme tam mali nových hráčov,
bol priestor pre povedanie evanjelia vhodnou formou. Sme radi, že sme všetci pricestovali aj odcestovali zdraví, keďže cesty boli miestami náročné.
Buďte mocne požehnaní, ďakujeme za všetko, vidíme sa o rok!!!

 

MARANATA, Miroslav Kalnaši

Hneď v prvom zápase sa vážne zranil náš kapitán , ktorému v Popradskej nemocnici museli dat nohu do dlahy. V ďalšom zápase si nešťastne zlomil ruku obranca, a aby toho nebolo malo v štvrtom zápase podobne ako náš kapitán, a síce s nohou v dlahe skončil aj náš najlepší hráč . 5 hráčov, ktorí turnaj odohrali do konca sa nemajú za čo hanbiť, hrali ozaj celým srdcom aj za zranených spoluhráčov a nakoniec len krôčik ich delil od postupu do semifinále.

Po minuloročnej finálovej účasti, sme veľmi chceli dosiahnuť na celkove víťazstvo, no aj keď sa nám to skrze opísané skutočnosti nepodarilo, napriek tomu turnaj v Martine ostane našim obľúbeným , nielen kvôli športovým výkonom, či skvelej organizácii, ale získaným vzácnym priateľstvám a najmä harmonickej atmosféry vyplývajúcej zo zdroja toho, čo nás spája a to Božej lásky.

 

MARTIN, Marián Kapusta

S hrou mužstva na turnaji som celkom spokojný. Aj keď určite mužstvo s ktorým sme prišli malo na prvú šestku. Ale o tomto sú turnaje, keď rozhodujú maličkosti. Takže umiestnenie je pre nás absolútnym sklamaním. Hoci vekový priemer nášho tímu bol asi najvyšší na turnaji, každý odovzdal maximum. Ďakujem každému hráčovi, ktorý nastúpil za Martinský tím. Myslím, že nastal čas, aby sme sa pohli aj smerom k evanjelizácii a k získavaniu nových, nádejných a budúcich ašpirantov na absolútne víťazstvá aj v tejto oblasti.


2013:

 My sme pomerní nováčikovia, hráme síce iba druhý turnaj, ale polepšili sme sa od minula o 4 priečky, čo v našom mužstve znamenalo takú radosť ako asi pre finalistu. Poctivo sme celý rok trénovali – každy mesiac a vysledok sa dostavil. Mame pomerne mladych hráčov, aj to skoro všetko iba pasívnych, takže naše umiestnenie oproti silným teamom kde  dosť hráčov tvoria bývalí reprezentanti okresnej alebo národnej ligy, znamená obrovský úspech. Takže sa tešíme na budúci rok a ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto ročníka a aj organizátorom.

Igor Kračún, Poprad


Naš vykon bol asi najslabsi ,aj preto že sme sa vobec nepripravovali ,nie sme zohraty tim ,skončili sme posledny v skupine D. Chybala nam kondička,bol som prekvapeny futbalovou kvalitou turnaja ,nakolko som tiez byvaly futbalista ,nečakal som take vykony mužstiev,turnaj sa nam pacil, organizacne dobre pripraveny ,trochu zima v telocvicni ,po štyroch prehrach sme sa najviac tešili na obed ,bol vyborny aj občerstvenie . nevyhodou bol jaj klzky povrch ,vela hracov padalo na zem .Napriek tomu sme odišli z radostou do bb,dostali sme aj darček od pastora jarda ks milost bb 10 kalendarov izrael,a desat časopisov logos ,na dalsi rocnik sa chceme pripravit aby sme podali lepsi vykon ,celkovy dojem z turnaja v nasom time je dobry .

D.Fridrich, KS VINICA


26.január, tak to bol náš dlho očakávaný deň. V poradí už tretí krát sme sa zúčastnili vynikajúceho futbalového turnaja kresťanov v Martine. Naše očakávanie narastalo práve vďaka nádherným spomienkam z minulých ročníkov. Dôvod radosti začínal naberať obrátky už od rána kedy sme sa dozvedeli, že všetky naše zápasy odohráme v krásnej Športovej hale na Podháji. Naviac vynikajúci hrací systém turnaja(veľmi podobný MS v hokeji, či hádzanej), ktorý nám umožnil odohrať nielen veľký počet zápasov, no najmä veľký počet KVALITNÝCH zápasov, kde sme museli bojovať ozaj o každý bod. To dosvedčuje aj fakt postupujúcich tímov z oboch skupín známych až do posledného zápasu.

Zlomový pre náš tím bol zápas s Nitrou, kde sme zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0. Nitra nás potrápila asi najviac, a jednoznačne si myslím, že „futbalovo“ zo skupiny mala postúpiť práve ona, no doplatila no individuálne ponatie hry. Naopak najpríjemnejším prekvapením bol nováčik Archa. Predvádzal pohľadnú hru, postavenú na základe nielen tímového, ale najmä nádherného Ducha Svätého, ktorý vyžaroval ako z hráčov, tak aj fanúšikov. Tu sa viditeľným spôsobom potvrdil verš- „Hľadajte najprv nebeské kráľovstvo a jeho spravodlivosť a všetko Vám bude pridané. „

Turnaj dospel do vyraďovacej fázy. Zúčastnili sa ho 4 veľmi kvalitné tímy, ktoré ponúkli počas celého dňa nielen športový ,no tiež duchovný pôžitok. Víťaza pred zahájením semifinálových zápasov by si netrúfal tipovať asi nik, no nakoniec dominovala psychická vyzrelosť tímu Žilina, ktorá zaslúžene zvíťazila. Blahoželáme.

Náš tím sa za predvedený výkon hanbiť určite nemusí. Cieľ – hrať celým srdcom pre Pána Ježiša, tak aby nie naše, ale Jeho meno bolo oslávené sme naplnili do bodky. Naviac po 3 rokoch kedy sme postupne skončili na 5., či 4. mieste, sa nám podarilo dosiahnuť na medaily bronzového lesku. Ak to takto pôjde ďalej budúci rok nás čaká vytúžené finále, ale nepredbiehajme.

Každopádne už teraz sa tešíme na ďalší ročník futbalového turnaja, kde futbal napriek jeho kráse nieje dominantou. Meno Pána Pánov a Kráľa Kráľov, meno toho, ktorý nás zachránil a z veľkej lásky daroval večný život, meno Pána Ježiša Krista ho robí nezabudnuteľným. Ježiš ĎAKUJEME…

Maranata


Aj napriek tomu že sme si oproti minulému roku pohoršili a neobhájili 3.miesto, hodnotíme turnaj pozitívne.

S našimi výkonmi sme spokojný, odohrali sme kvalitné zápasy. Prehrali sme iba s celkovými finalistami a preto nám nekompromisný systém turnaja neumožnil pomýšlať na lepšie umiestnenie. Už teraz sa pripravujeme na budúcoročný turnaj.

Matej Štugner, Brezno


Takže na úvod chceme hlavne chceme poďakovať, že sme sa mohli zúčastniť a že ste si s tým dali tak záležať, aby sa to mohlo všetko zrealizovať. Veľmi sa nám páči že turnaj vždy začína modlitbami a tým tak odovzdáme celý priebeh do Božích rúk.

Mužstvo Prievidza aj tento rok prišlo podať solídny výkon a zanechať na divákov dobrý dojem. Sme mladé mužstvo, ktoré ma stále čo zlepšovať. Výkon nášho mužstva bol priemerný tomu minuloročnému, určite sme sa mohli umiestniť aj lepšie ako minulý rok, ale hlavne že sme sa zúčastnili a veď aj na budúci rok sa bude hrať tiež.

S týmto umiestnením sme spokojný aj keď sme boli minulý rok na desiatom mieste, ale dá sa povedať že je skoro také isté 4 súperi za nami, keďže nás hralo až 16 tímov. K umiestneniu si ešte myslíme  že o rok môžme kľudne zabojovať o vyššie priečky, kedže naše zápasy a výsledky neboli najhoršie no futbal sa hra na góly a tie rozhodujú. Celý turnaj bol na vysokej úrovni. Tímy boli dosť dobré, asi aj lepšie ako minulý rok, niektoré určite dobre trénované. Musíme pochváliť aj fanúšikov, lebo veľmi dobre povzbudzovali a aj občerstvenie aj obed bol dobrý.

Čo sa týka turnaja ako takého, naša cesta do Martina bola veselá aj tento rok pretože sme vedeli že nás čaká fantastická atmosféra skvelý ľudia burácajúce tribúny a super organizácia od začiatku až po koniec turnaja……týmto sa chceme ešte raz poďakovať všetkým ľudom ktorý okolo toho robia. Vážime a ceníme si to a v mene celého tímu už dnes sa tešíme na budúci rok, na ten skvelý pocit hrať na tomto skvelom turnaji.

Takže pekne sme hrali, celkom dobrý sme boli, ľúbilo sa nám a určite ešte pôjdeme na takúto skvelú, futbalovú kresťanskú akciu.

Roman Hanuska, Prievidza

 

Vynikajúci turnaj, každým rokom sa zlepšuje kvalita turnaja i jej obsadenie, škoda že sa nezmobilizovali i bratia z Poľska, a z Čiech, verím že na budúci rok to bude už ozajstný turnaj bývalej V4 :o) Organizácia (organizátori) turnaja bola na vysokej úrovni, chvála nášmu Páni za takýchto obetavých bratov a sestry, ktorý sa pustili to tohto projektu. Je to vždy perfektná príležitosť stretnúť sa s kamarátmi i z iných kresťanských zborov okrem „milosti“ a rozvíjať i nové priateľstvá.

 

Každým rokom je vidieť, Že rozdiely medzi silami jednotlivých mužstiev sa tie rozdiely zmenšujú. Veď keď papierový outsideri vedia nielen remizovať s papierovo silnejšími mužstvami ale dokonca aj vyhrať :o)

 

My ako Žilina minuloročný finalista sme to mali  podľa môjho názoru ťažšie, lebo každý tím sa chcel nad nami vytiahnuť. Po víťazných prvých troch zápasoch sme v nasledujúcich dvoch zápasoch dostali lekcie z efektivity, čo nebolo na škodu, lebo tieto dva prehraté zápasy s nadstavbovej skupine nás prebrali, začali sme dôsledne brániť súperových hráčov najmä útočníkov, takže sme v semifinále a vo finále nedostali žiaden gól. S umiestnením sme nadmieru spokojný, keďže podľa môjho názoru boli na turnaji mužstvá s väčším počtom aktívne hrajúcich a skúsenejších hráčov. U nás rozhodol v rozhodujúcich zápasoch tímový duch :o) a super fanúšičky a fanúšikovia najmä zo Žiliny a okolia :o)

Už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník buďte všetci mocne požehnaný.

František Kadík, Žilina

Aj prehrávať sa musíme učiť, takže prijímame naše umiestnenie ako spravodlivý obraz našej hry. Určite sa budeme snažiť budúci rok predviesť kvalitnejší futbal, myslím, že sme zďaleka neukázali všetko, čo v nás je (okrem nášho brankára Ferdinanda Kráľa, ten bol vynikajúci a týmto mu ďakujeme) a budeme trénovať.

Vo všeobecnosti nás turnaj prekvapil skutočne vysokou kvalitou hry niektorých mužstiev, mňa osobne najviac zaujalo družstvo Maranathy a Archy (boli sme v základnej skupine v jednej telocvični), ale aj zápas Žiliny s Budapešťou bol pre mňa zážitkom. Myslím teda, že zvíťazili tí najlepší. Takže víťazom gratulujeme, organizátorom ďakujeme a tešíme sa na budúci ročník.
Ján Kolár, Žiar nad Hronom.

 

Košickým mandarinkám sa turnaj nevydaril podľa predstáv, mali sme väčšie očakávania, určite sme chceli postúpiť zo skupiny. Bola to hrateľná skupina, nevyšlo nám to. Snáď o rok po intenzívnom tréningu postavíme lepšie mužstvo a posunieme sa o pár miest vyššie. Organizácia turnaja bola výborná. Sme radi, že sme sa mohli opäť zúčastniť.
Rudolf Terefenko, Košice