Budúci ročník sa uskutočni v sobotu 30.1.2016!!!

 

 

 

 

Poradie 7.ročníka:

1. Žilina 5. Trnava 9. Levice 13. Brezno
2. Bratislava 6. Vinica BB 10. Archa 14. Spišská Nová Ves
3. Budapešť 7. Maranata 11. Martin 15. Prostějov-Brno
4. Banská Bystrica 8. Vrútky 12. Nitra 16. Košice

 

 

 

 

Pohár sa vracia na Slovensko

 

 Poslednú januárovú sobotu, ako už býva zvykom, sa v Martine konal už 8.ročník futbalového turnaja Memoriálu Jaroslava Kapustu ml. Turnaj je pomenovaný po našom bratovi/synovi, ktorý predčasne odišiel tráviť večnosť s našim Stvoriteľom. Bol to človek, ktorý miloval život i futbal, a tak prvotná myšlienka na vznik tohto turnaja mala úplne jasný dôvod.

 O putovný pohár tento rok bojovalo 16 tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch najväčších športových hál v okrese. Jednotlivé zloženie skupín bolo vylosované na kresťanskej konferencii v Banskej Bystrici, takže nič nebolo dopredu dané a všetko bolo transparentné, začo ďakujeme pastorovi Jardovi, že dal na to priestor.

 Hoci poveternostné podmienky kvôli snehovej kalamite boli v deň turnaja najhoršie v roku, na turnaj sa dostavili všetci. To svedčí o tom, že Boží ľud je spoľahlivý a nenechá sa odradiť od svojho cieľa. Turnaj začal s úplnou presnosťou, začo všetkým ďakujeme. Pri otváracom ceremoniále nás domáci pastor Adrián Šesták povzbudil a vyslal do telesného zápasenia. Kvalitou mužstiev bol turnaj asi na najvyššej úrovni a výkonnostne tu nebolo ani jedno mužstvo, ktoré by si zaslúžilo posledné miesto. Určite sa tu našli aj mužstvá, ktoré neboli so svojim umiestnením spokojné. Ako príklad môžeme spomenúť mužstvo Prostějov-Brno, ktoré svojou kvalitou určite patrí do prvej polovice mužstiev. Ale v tom je práve podstata turnajov, že za krátky hrací čas treba streliť čo najviac gólov a samozrejme čo najmenej dostať. Alebo napríklad ambiciózne domáce mužstvo Martina, ktorého herný prejav a aj kvalita boli veľmi sympatické, ale ich umiestnenie bolo obrovským sklamaním.

 Snažili sme sa, aby turnaj mal stále pečať ako kresťanský, a aj preto museli byť súpisky podpísané jednotivými pastormi, ktorí vysielali svoje mužstvá. Toto sa napríklad nedá porovnať s inými turnajmi, lebo tu nevládli urážlivé slová, nepriateľstvo a nenávisť, ale láska, čestnosť a inteligentnosť hráčov. To nakoniec potvrdili aj rozhodcovia, ktorí sa turnaja radi zúčastňujú práve z tohto dôvodu. A je veľmi pekné po turnaji počuť referencie ľudí z vonka ako obdivovali celkovú organizovanosť a disciplinovanosť tímov. Aj toto ľudia sledujú a je do nich zasievaný ten správny pohľad na cirkev božiu.

 Ako ďalšiu novinku sme spustili súťaž v kopaní pokutových kopov, kde sme takisto spoznali najlepšieho brankára a najúspešnejšieho hráča.

 Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na chode turnaja, ako aj zdravotným sestričkám, ktoré mali tento rok veľa práce, ale zvládli ju pohotovo a bez problémov. Vďaka sponzorom sa turnaj posunul zasa na úplne inú úroveň a každý hráč mohol byť odmenení nejakým vecným darčekom. Na konci turnaja bol dokonca pre každého hráča a diváka zdarma jelení guľáš. Stalo sa už samozrejmosťou, že hráči dostávajú v priebehu turnaja to čo si ich telo vyžaduje – príval energie – originálne iontové nápoje a energetické tyčinky, ktoré používajú vrcholoví športovci. Prvé tri mužstvá boli odmenené taškami plných energetických tyčiniek a nápojov a prvé mužstvo navyše ešte dostalo pre každého hráča celodenný vstup do najväčšieho aquaparku na Slovensku.

 A čo by to bol za turnaj, bez najlepšíeho hráča, brankára a strelca? Týchto úloh sa zmocnili tento rok ako najlepší hráč Daniel Tóth z Bratislavy, ako hráč Marián Králik zo Žiliny a ako brankár bola vyhlásena opora budapeštianského tímu. Všetci boli taktiež odmenení kvalitnou golasadou.

 O vyrovnanosti turnaja svedčí aj fakt, že obidva semifinálové zápasy medzi Bratislavou a Budapešťou a Žilinou a Banskou Bystricou sa museli rozhodnúť až po kopaní pokutových kopov. Z nich mali presnejšie kopačky Bratislava a Žilina, ktorý vytvorili finálovú dvojicu. Tam už ostal viacej síl žilinským bojovníkom, ktorý počas stáleho povzbudzovania fanklubu priviedli putovný pohár naspäť na Slovensko, do kancelárie pastora Petra Kubu.

 O turnaj bol záujem aj v regionálnej televízii aj v Milosť TV, ktorí prišli na turnaj urobiť reportáž.

 Tešíme sa na ďalši ročník, ktorý sa bude konať 30.1.2015 v Martine. Už teraz rozmýšľame nad tým, ako turnaj zasa zatraktívnime a nedostatky odstránime a veríme, že sa spolu uvidíme pri tejto nádhernej športovej akcii.

 

organizačný tím


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /var/www/clients/client0/web2/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 860

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /var/www/clients/client0/web2/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 860

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *